4-DHEA - Co powinniśmy o nim wiedzieć?

4-DHEA - Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wielu ludzi chce wiedzieć jak powinien wyglądać perfekcyjny cykl i który z dostępnych prohormonów na rynku jest tym doskonałym, ponieważ jest tak wiele błędnych informacji na temat tego, w jaki sposób każdy prohormon działa i dlaczego powinny być suplementowany w określony sposób.

Ten artykuł tym razem będzie o 4-DHEA, który jest związkiem sterydowym sktrukturalnie zbliżonym do 5-DHEA, jednak odróżnia go lokalizacja podwójnego wiązania położonego pomiędzy 4 a 5 węglem steranu. 4-DHEA w obecności androstendionu (3bHSD) i androstenediolu (17bHSD) podlega przekształceniu w testosteron. Jednak będąc związkiem 4-enowym, może przekształcić się w niemal każdy hormon w organizmie, ponieważ, podobnie jak 5-DHEA, jest jednym z głównych hormonów.

KONWERSJE

Za pośrednictwem różnych enzymów możemy uzyskać konwersję do testosteronu jak i innych androgenów. Poniżej znajduje się krótka lista niektórych androgenów, które można wytworzyć z 4-DHEA i ich działania wraz z enzymami:

Testosteron - (3bHSD, 17bHSD) jest głównym androgenem w organizmie do budowy mięśni, a także wpływa na popęd płciowy. Jest to jeden z głównych powodów suplementowania 4-DHEA.

4-Androstenediol - (17bHSD) jest mniej anaboliczny niż testosteron, ale nadal ma pewną aktywność w mięśniach.

4-Androstendion - (3bHSD) to nieaktywny prohormon w konwersji do testosteronu, jednak konwertuje on do innych hormonów.

Estradiol - (Aromatase, 17bHSD) najsilniejsze estrogeny w organizmie, które pomagają pobudzać wzrost mięśni poprzez aktywację szlaków IGF-1 w receptorze ER-beta.

Estron - (Aromatase, 3bHSD) słaby estrogen o bardzo niewielkiej aktywności.

Epiandrosteron - (5aReductase) słabszy 5a jest hormonem steroidowym, naturalnie występującym jako metabolit testosteronu. Wykazuje powinowactwo względem receptorów androgenowych, aktywując je. Ma aktywność w mózgu.

Androstanediol - (5aReductase, 17bHSD) silniejszy 5a jest zmniejszonym steroidem, który może wiązać i aktywować receptor androgenowy.

Androstanedion - (5aReductaza, 3bHSD) słaby 5a jest zredukowanym steroidem bez aktywności AR, ale jest aktywny w mózgu

11-Keto-Androstendion - (11-hydroksylaza, 17bHSD) naturalny hormon redukujący kortyzol z niewielką aktywnością androgenną

 

Magicznym pytaniem, na które każdy chce znać odpowiedź jest: Jaka ilość 4-DHEA przekształca się w testosteron? Niestety, odpowiedź brzmi "to zależy", co oznacza, że ​​naprawdę zależy od osoby. Jeśli mają one bardzo wysokie poziomy aromatazy, możesz otrzymać jakiś estradiol. Jeśli istnieje wiele enzymów HSD, można uzyskać ogromny spadek testosteronu. To naprawdę zależy od jednostki, ale niektóre badania wykazały do ​​30% konwersji z prohormonów - co jest znaczące.

NAJLEPSZY SPOSÓB UŻYCIA 4-DHEA

Ponieważ przekształca się w tak wiele związków w organizmie, najlepszym sposobem na użycie 4-DHEA jest stosowanie go jako małego kofaktora (związek chemiczny potrzebny enzymom do katalizowania reakcji chemicznych) w swoim cyklu. 4-DHEA nie powinien być głównym prohormonem w cyklu. Najlepiej użyć go w połączeniu z innymi prohormonami, takimi jak 1-DHEA w stosunku 2: 1 lub 3: 1 (w zależności od typu ciała - ektomorficy powinny używać 2: 1, a endomorficy 3: 1).

3Komentarzy

Zostaw Komentarz

* Imię
* E-mail Nie publikujemy
   Strona Internetowa Adres url z http://)
* Komentarz
Wpisz kod z obrazka